dziecko-podczas-deszczu-na-plaży

Co robić nad morzem, gdy pada? Atrakcje na niepogodę

Nuda, nic się nie dzieje – gdy za oknem szaro i buro, to brakuje pomysłów na spędzenie wolnego czasu z dziećmi. Niewątpliwie opady atmosferyczne nie są sprzymierzeńcem udanych wakacji nad morzem. I choć deszcz niejednokrotnie potrafi pokrzyżować nasze plany, nad Bałtykiem znajdziemy wiele alternatyw, które pozwolą na udane spędzenie czasu z rodziną. Plażowanie i morskie kąpiele to nie wszystko – kurorty nadmorskie i ich okolice mają wiele do zaoferowania również poza tym! Zabytkowa latarnia morska, ciekawe muzea, nowoczesne parki rozrywki – poznaj najciekawsze atrakcje na niepogodę nad morzem!

Spotkanie z historią

Atrakcje dla dzieci często łączą się z historią. Malowniczy skansen, muzeum oręża czy latarnia morska są dobrym pomysłem, zwłaszcza dla małych miłośników historii. Wszelkiego rodzaju muzea zazwyczaj znajdują się (przynajmniej częściowo) w zamkniętych pomieszczeniach, w których deszcz nam niestraszny.

 

latarnia-morska-w-kołobrzegu

 

W Kołobrzegu jedną z głównych atrakcji, także w czasie niepogody, jest latarnia morska. Łączy się ona z bogatą historią miasta, a przede wszystkim z funkcją, jaką pełniła na przestrzeni wieków. Jako dawny port handlowy, rybacki, pasażerski i wojenny, Kołobrzeg mieści w sobie sporo zabytków związanych z wodą, Jednym z najciekawszych jest latarnia morska, zbudowana w 1947 roku w miejscu obiektu zburzonego. To świetny punkt widokowy, z którego rozpościera się panorama na całe miasto! Również podziemia mają wiele do zaoferowania, gdyż właśnie tam znajduje się Muzeum Minerałów z ekspozycją obejmującą kilkaset unikatowych kamieni z różnych części świata. Maroko, Brazylia, a nawet Madagaskar – nie ma to jak wycieczka dookoła świata bez ruszania się z miejsca!

Wizyta w podwodnym świecie

Co jeszcze można robić nad morzem gdy pada? Będąc w Kołobrzegu lub okolicy warto podziwiać morskie stworzenia w kołobrzeskim Oceanarium. Wizyta w tym niezwykłym miejscu to gwarancja świetnej zabawy dla całej rodziny. Do zobaczenia jest wiele unikalnych okazów rodem z bajek Disneya, jak piranie, błazenki, rybki tanganiki, a nawet nadymki. Duże wrażenie wywołują na odwiedzających także groźniejsze gatunki – widok płaszczki, mureny czy rekina pozostawia na każdym olbrzymie wrażenie. Bez wątpienia, nadmorska toń skrywa wiele fascynujących tajemnic. Czas odkryć je wszystkie!

 

błazenki-w-oceanarium

Muzeum 6D – dotykanie eksponatów surowo… nakazane

Prosimy nie dotykać eksponatów – ile razy to zdanie zniechęciło Cię do przekroczenia muzealnych progów? Na szczęście to już przeżytek, bowiem w Muzeum 6D – Maszoperia bliski kontakt z obiektami jest wręcz nakazany. Tutaj doświadczysz sztuki wszystkimi zmysłami – życie dawnej maszopskiej społeczności, głównego bohatera tej arcyciekawej wystawy, prezentowane jest zarówno w formie trójwymiarowych malowideł, jak i za pomocą różnych dźwięków. Szum morza, odgłosy zwierząt, a nawet śpiew mew pozwolą w ciągu sekundy przenieść się do tajemniczego świata rybaków i morskich połowów. A te zapachy… aromat pysznych i soczystych jabłek sprawi, że nie będziesz mógł doczekać się deseru. Takie atrakcje nad Morzem Bałtyckim można oglądać codziennie!

Aquapark

Wiele nadmorskich miejscowości posiada własne parki wodne, także te kryte. Podczas deszczowej pogody są idealnym wyborem na zapewnienie rozrywki. Dzieci uwielbiają aquaparki, a i rodzice mają okazję wypocząć i zrelaksować się w wodzie.
Odwiedzając Kołobrzeg z dziećmi warto zajrzeć do tutejszego aquaparku. Park wodny to doskonałe miejsce na wypoczynek całą rodziną. Zjeżdżalnie i atrakcje dla maluchów zapewnią dobrą zabawę i wodne szaleństwo, które pozwolą zapomnieć o niepogodzie. MOSiR w Kołobrzegu oferuje kilka basenów, saunarium oraz restaurację, dzięki czemu można wypocząć na wiele sposobów. Świetny wybór podczas deszczowego dnia i alternatywa dla kąpieli w Bałtyku.

 

aquapark-dziecko

Park Pomerania – niezwykła kraina zabawy i uśmiechu

Brzydka pogoda nie musi oznaczać rezygnacji z dobrej zabawy. Atrakcje dla dzieci nad morzem na czas niepogody zapewnia… Pomerania Fun Park! To największe na Pomorzu Zachodnim wesołe miasteczko nie ma sobie równych. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, i to niezależnie od wieku. Wystarczy wejść do olbrzymiej hali zabaw, gdzie czeka na Ciebie ponad 3000m2 zapełnionych placami zabaw, zjeżdżalniami, basenami z kulkami, trampolinami i różnymi aktywnościami, nad którymi czuwa zespół profesjonalnych animatorów. To doskonałe miejsce, aby rozładować niespożyte pokłady energii i zapomnieć o nieprzyjemnej aurze za oknem. Tu czas płynie tak szybko, że nawet nie zauważysz kiedy zza chmur wyjrzy słońce!

Jeśli chodzi o atrakcje dla dzieci, Kołobrzeg i okolice nie mają sobie równych w czasie deszczu!Pomerania Fun Park