Kołobrzeg flaga herb

Atrakcje Kołobrzegu – co warto zobaczyć w okolicy?

Pomerania to idealne miejsce na rozrywkę dla całej rodziny podczas wakacji, ale i przez cały rok – nawet zimą! Ale okolice Kołobrzegu posiadają wiele innych ciekawych miejsc, które warto odwiedzić podczas odwiedzin w pobliżu. Co warto zobaczyć?

Choć atrakcji w Parku Rozrywki Pomerania Kołobrzeg-Dygowo nie brakuje, chcemy polecić Wam warte uwagi miejsca w okolicy, które będą świetnym urozmaiceniem pobytu nad morzem. Przydatna wskazówka podczas planowania całodniowej lub weekendowej wycieczki bądź inspiracja do ciekawego spędzenia dnia, kiedy pogoda za oknem nie dopisuje. Również poza szczytem sezonu, które będą świetnym uzupełnieniem naszych atrakcji zimą (Pomerania dostarcza doskonałej zabawy cały rok!). Jakie atrakcje Kołobrzegu polecamy? Oto lista ciekawych miejsc, które rekomendujemy odwiedzić podczas pobytu w okolicy!

Polecane atrakcje Kołobrzegu i okolicy

 

 1. Park linowy w Kołobrzegu
 2. Ukryta Kraina w Kołobrzegu
 3. Rejsy statkiem – Port w Kołobrzegu
 4. Muzeum 6D Maszoperia
 5. Aquapark w Kołobrzegu
 6. Muzeum Oręża Polskiego
 7. Latarnia morska
 8. Skansen Morski
 9. Muzeum Bursztynu w Kołobrzegu
 10. Ogrody Hortulus Spectabilis
 11. Strzelnica na deptaku

 

Park linowy w Kołobrzegu

Punkt obowiązkowy dla małych i dużych miłośników aktywnego wypoczynku. Park linowy w Kołobrzegu to tor przeszkód w postaci lin, siatek i drabinek, umieszczonych na drzewach. Oferuje trzy trasy o różnym stopniu trudności: łatwa (nadająca się już dla dzieci od lat 7), średnia (dedykowana dorosłym i dzieciom od 140 cm wzrostu) oraz trudna (dla osób dorosłych i dzieci powyżej 160 cm wzrostu). Nad bezpieczeństwem odwiedzających czuwają instruktorzy. Park linowy to doskonała rozrywka, która łączy w sobie zabawę i trening.

park-linowy-kołobrzeg

Ukryta Kraina

Doskonałe miejsce dla małych odkrywców ciekawych świata. Ukryta Kraina w Kołobrzegu to atrakcja dedykowana głównie dzieciom. Jest interaktywną wystawą, w której za pomocą czarodziejskiej różdżki można wejść w interakcje z postaciami, zamieszkującymi Krainę. Oprócz zaczarowanego świata można tam spotkać żywe zwierzęta – aksolotle, złote rybki oraz gekony lamparcie. Ukryta Kraina to dedykowana najmłodszym, magiczna i pełna niespodzianek przygoda, a jednocześnie lekcja biologii w ciekawej formie.

 

Rejsy statkiem i Port w Kołobrzegu

Rejsy statkiem – Port w Kołobrzegu oprócz funkcji handlowej, jachtowej i rybackiej, pełni także funkcję pasażerską. Jest ona zlokalizowana we wschodniej części portu i oferuje rejsy międzynarodowe do duńskiego portu Nexo na wyspie Bornholm.

Port Kołobrzeg

Kursują również statki wycieczkowe oferujące krótkie rejsy i piracką przygodę. Do dyspozycji turystów jest także falochron, który stanowi najdalej wysunięty w morze punkt widokowy w Kołobrzegu. Ponadto w sezonie letnim w porcie organizowane są różnego rodzaju imprezy i festiwale.

statek Pirat Kołobrzeg

Muzeum 6D Maszoperia

Kołobrzeskie Muzeum 6D Maszoperia jest jedynym tego typu, interaktywnym muzeum w Europie. Do jego zwiedzania angażowane są wszystkie zmysły – od wzroku, poprzez węch, aż po dotyk, dlatego jest to atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Muzeum 6D oprócz historii rybaków przedstawia również najpiękniejsze baśnie i legendy. Można tu głośno mówić, a nawet dotykać eksponaty, dlatego jest świetnym sposobem na naukę w formie zabawy.

 

Aquapark w Kołobrzegu

Czynny cały rok Aquapark w Kołobrzegu mieści się w Hali Milenium. To kompleks oferujący między innymi basen sportowy, basen rekreacyjny o nieregularnym kształcie, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnie (w tym dziką rzekę), hydromasaż oraz sprzęt i zabawki dla najmłodszych. Ponadto można skorzystać także z sauny suchej oraz podświetlanej łaźni parowej. Doskonały wybór na urozmaicenie pobytu nad morzem zimą.

Aquapark

Muzeum Oręża Polskiego

Prawdziwa gratka dla miłośników historii – Muzeum Oręża Polskiego składa się z kilku oddziałów, a jego misją jest ochrona dziedzictwa kulturowego, które powiązane jest z historią oraz tradycją Wojska Polskiego i ziemi kołobrzeskiej. Można w nim podziwiać zbiór militariów od czasów średniowiecznych po współczesne pod nazwą “dzieje oręża polskiego” czy też skansen morski. Ponadto w pobliskiej miejscowości Podborsko, w schronie stanowiącym niegdyś część bazy wojsk radzieckich, zostało udostępnione Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku.

 

Latarnia morska

Latarnia morska w Kołobrzegu jest wysoka na 26 metrów, świeci światłem błyskowym, wznoszącym się na wysokość 36,5m. Zasięg jej światła to 16 mil morskich. Latarnia morska w 1945 roku została zniszczona, a następnie odbudowana. Obecnie jest udostępniona do zwiedzania i stanowi doskonały punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę Kołobrzegu. Dołącz do tych którzy zachwycili się tą latarnią morską.

Latarnia morska w Kołobrzegu

Skansen Morski

Skansen Morski jest jednym z obiektów Muzeum Oręża Polskiego. Jego główną atrakcją i chlubą są elementy kontrtorpedowca ORP “Burza”, takie jak działo morskie wzór „B-34U” czy elektryczny podajnik amunicji. Oprócz tego w skansenie znajdują się różnorakie zabytki techniki morskiej, a także uzbrojenie okrętów Marynarki Wojennej RP, np. mina morska wzór 1908/39. Dołącz do tych którzy zachwycili się tą latarnią morską.

 

Muzeum Bursztynu w Kołobrzegu

Poznamy tu tajemnice niezwykłego skarbu Bałtyku – Muzeum Bursztynu w Kołobrzegu to miejsce, w którym można dowiedzieć się wszystkiego na temat złota północy, czyli bursztynu. Muzeum dysponuje bogatą kolekcją okazów, w tym największym o wadze 2,2 kg! Ponadto można tu poznać właściwości bursztynu, obejrzeć średniowieczny zakład szlifierski, a nawet zobaczyć na żywo techniki obróbki bursztynu dawniej i dziś.

bursztyn

Ogrody Hortulus Spectabilis

Ogrody Hortulus Spectabilis mieszczą się w Dobrzycy, oddalonej o około 30 km od Kołobrzegu. To niemal 30 różnych ogrodów tematycznych, takich jak ogród skalny, japoński, leśny czy śródziemnomorski. Wszystko rozciąga się na obszarze ponad 4ha.

labirynt

Dodatkowo do dyspozycji zwiedzających jest labirynt, oferujący zabawę plenerową, a także wysoka na ponad 19 metrów wieża widokowa w formie ażurowej, stalowej konstrukcji.

wieża widokowa

 

Strzelnica na deptaku

Strzelnica Pif Paf to ciekawy pomysł na rozrywkę dla dzieci i dorosłych – sprawdźcie swoją cierpliwość i opanowanie, strzelnica działa przy ulicy Rodziewiczówny 21

Strzelnica

 

Na koniec… nie zapominajmy oczywiście o Pomeranii! Czekają tu na Was:

 

 

Mamy nadzieję, że nasze propozycje przypadną Wam do gustu i pozwolą zaplanować ciekawy wypoczynek dla całej rodziny. Do zobaczenia w Pomeranii… i okolicy!

Kołobrzeg to niewątpliwie niezwykłe miasto polskiego wybrzeża. Obfitujący w atrakcje Kołobrzeg ujmuje piękną linią brzegową, zwieńczona największą atrakcją Kołobrzegu – latarnią morską. Wszystkie przedstawione atrakcje miasta dostępne są przez cały rok, z powodzeniem znajdziesz wśród nich odpowiadające Tobie i twojej rodzinie. Z pewnością zachwycisz się zarówno miastem, jak i okolicznymi jego atrakcjami. Kołobrzeg i okolice są gwarancją udanego wypoczynku z mocą atrakcji, dzięki którym nie będziesz się nudził niezależnie od aktualnej pogody.Pomerania Fun Park